Kinuskikissa Blogi  Reseptit VerkkokauppaYhteisöVideot Haku Kirjaudu
Kinuskikissa
 

Suklaakakku lime-vadelma-mascarpone täytteellä

Liittyy Kinuskikissan reseptiin Chocolate First -kakkupohja

Isänpäiväksi tehty nakukakku, ja samalla ekaa kertaa testissä chocolate first -kakkupohja. Välissä itse tehtyä lime curdia, mascarponekermaa ja vadelmia. Kakkupohjasta tuli tuhti ja suklainen, kuvailisin jopa hieman browniemaiseksi 🙂 Rakenteeltaan oli myös varsin topakka, joten käsittely oli helppoa. Kirpakka lime ja vadelmat raikastivat kokonaisuutta sopivasti.

Kuvan lähettänyt: milk_in_kitchen

https://www.kinuskikissa.fi/wp-content/uploads/sini/SquareLite_20211114144556527.jpg

Kommentit (2)

pellavapaita
Kinuskileipomo pellavapaita
16.11.2021 10:38

Kaunis 🙂

mari-johanna
Kinuskileipomo mari-johanna
15.11.2021 07:07

Ihana isänpäiväkakku! 🙂
Isälle vain parasta!!!

Suklaa, raikas lime ja vadelmat ovat kyllä takuuvarma makucombo!
On makeaa mutta lime raikastaa mukavasti. Hienot tasaiset kermapursotukset ja punaiset vadelmat kruunaavat koko komeuden!!!

Kinuskikissan kumppanit

https://www.kinuskikissa.fi/wp-content/uploads/sini/dansukker-logo2.jpghttps://www.kinuskikissa.fi/wp-content/uploads/sini/2023/02/valio-logo.jpghttps://www.kinuskikissa.fi/wp-content/uploads/sini/2023/02/bonne-maman-logo-kopio.jpghttps://www.kinuskikissa.fi/wp-content/uploads/sini/2025/01/fazer_logo.jpghttps://www.kinuskikissa.fi/wp-content/uploads/sini/2025/01/heirol_logo.jpg

Sosiaalinen media

Verkkokauppa