Ystäväni saapui taas opintojen takia Helsinki viikonloppua viettämään ja kun hän eilen saapui illalla meille yö majoitukseen, grillasimme ohessa halloum salaattia ja näitä kauraleipäsiä. Minun tekeleeni eivät kyllä kauneudessaan vedä vertoja alkuperäisille mutta maku oli loistava. Tehdään siis varmasti toistekin! :)
Kuvan lähettänyt: mari-johanna
Nämä vasta sympaattisia leipäsiä ovatkin! Jos nämä perintöprinsessoiksi ajattelet, niin titteli tulee kyllä tuosta jauhoisesta pinnasta. Sehän juuri houkuttelee maistamaan, ja sitten se onkin menoa! Ihanaa kauran makua ei vain voi vastustaa. Voita kyytipojaksi! 🙂
Erikokoisten kakkujen riittävyys
Vinkkejä erityisruokavalioihin
Chocolate Chip Cookies
5668 tähteä
Maailman paras mutakakku
2833 tähteä
Mokkapalat
2571 tähteä
Brookies
1831 tähteä
Britakakku
1535 tähteä
Kiitos Emolle! Sinä kruunaat meidän kaurasydämet perintöprinsessoiksi, ehkä se on hyvä titteli heille, ja maailmalla Suomi sai Maailmanmestarin tittelin jääkiekossa,Hyvä pojat!!