
En ehtinyt värkkäämään candy meltseillä, joten tyydyin kaksivärisiin ruusuihin. En ole ennen kokeillut ohjeen mukaista kaakaokiillettä, mutta hyvin sekin onnistui kun vain jaksoi vispata kaakaokokkareet pois. :)
Kuvan lähettänyt: Jennikatariina

Kinuskileipomo nalamuruIhana koristelu nuo kaksiväriset ruusukkeet.Todella kaunisjuustokakku! Tuo kaakaokiille on hyvää sitä tein kerran mangokakkuun, mutta pitäisi kyllä joskus tehdä ihan tällä reseptilläkin.
Kinuskileipomo mari-johannaTämä kakku on tyylikäs, kirjaimellisesti! 🙂 Todella kaunis ja hienostunut, sopii vaikka juhlavampiinkin kekkereihin! 🙂
Itse en ole tätä kakkua vielä koskaan kokeillut, mutta niin paljon kehuit että mielenkiinto kyllä nyt heräsi….
Erikokoisten kakkujen riittävyys
Vinkkejä erityisruokavalioihin
Chocolate Chip Cookies
5733 tähteä
Maailman paras mutakakku
2862 tähteä
Mokkapalat
2636 tähteä
Brookies
1893 tähteä
Britakakku
1544 tähteä
Kun kakussa on näin kaunis ja virheetön kuorrute, nuo hehkuvat ruusut riittävät koristeeksi yllin kyllin. Keltaiset ruusut ja ruskea kuorrute, hyvältä näyttää. Kakku pöytään ja juhlat voivat alkaa! 🙂