Taas on juustosarvet tehty, auringonkukansiemeniä osaan ripotin, menevät tyttärelle, joka tykkää "kaikesta semmoisesta". Tein myös kinkkuisia sarvia. Tuplataikina jälleen. Kunpa voisitte tuoksun tuntea köökistäni nyt :)
Kuvan lähettänyt: pellavapaita
Mummolasta kajahtaa jälleen…… 🙂
Mikä ihana lautasellinen lämpimäisiä tyttären perheelle! Ja usko tai älä, kun pistän silmät kiinni ja nuuhkin oikein lujasti, tuoksu tulee meille asti…. Ainakin melkein! 🙂
Erikokoisten kakkujen riittävyys
Vinkkejä erityisruokavalioihin
Chocolate Chip Cookies
5663 tähteä
Maailman paras mutakakku
2833 tähteä
Mokkapalat
2571 tähteä
Brookies
1823 tähteä
Britakakku
1531 tähteä
mari-johanna: Kyllähän tuoksut kulkevat pitkiä matkoja, leipurilta toiselle kevyesti 🙂 Näiden paistaminen tuo niin ihanan, ihanan tuoksun, että se leijunee kuuhun saakka! Tuoreena parhaita, mutta kyllä minä kahvikupposen kera otan jääkaapista kylmän sarven seuraavana päivänä, ja on makoisaa. Pakastin osan nyt, kun tein niin monta annosta viikon sisällä 🙂 Villitys tosiaan. Ihania tehdä. Hoituu leipomishinku:)