Kinuskikissan muumio suolapalat näyttivät niin hauskoilta ja herkullisilta, että niitä oli pakko itsekin kokeilla. Mutta jos nauroin Kinuskileipomo mari-johannan "hyväntuulen haamujutulle", niin kyllä nauratti nämäkin pizzaleipämuumiot. Sen verran kauaksi jäivät esikuvastaan :) Unohdin lisäksi kaulita taikinalevyjä ohuemmiksi, joten siinäkin meni vähän ohjeen vierestä. Mutta maistuvia ovat!
Kuvan lähettänyt: maris
Ihanaa herätä lauantai aamuun hymy huulilla,kiitos siitä näille muumio-herroille! 🙂
Äläpäs jälleen ole liian vaatimaton maris, nämähän ovat hellyttävän syötävän killisilmäisiä muumioita kuten asiaan tänä viikonloppuna kuuluukin.
Yksi katsoo itään….toinen länteen…..ja kolmannen silmät kieroon! Ihan ovat selvästi suoraa sukua Kinuskikissan muumioille,yhdennäköisyys senverran huomattava!! 🙂
Erikokoisten kakkujen riittävyys
Vinkkejä erityisruokavalioihin
Chocolate Chip Cookies
5678 tähteä
Maailman paras mutakakku
2833 tähteä
Mokkapalat
2576 tähteä
Brookies
1847 tähteä
Britakakku
1535 tähteä
Kiva juttu mari-johanna, että päivä alkoi iloisissa merkeissä 🙂 No joo, saattaa nämä ehkä jotain sukua Kinuskikissan muumioille olla, mutta jotain kaukaista. Ehkä pikkuserkun pikkuserkkuja tai jotain…. ja silmät tosiaan harittaa siihen malliin, ettei kaikki muumit taida olla laaksossa. 😉