Siskon rippijuhliin leivoin toivekakun. Sainpa ensimmäistä kertaa kokeilla pitsiäkin. Ihan kivasti onnistui, vaikka +32 astetta meinasi välillä aiheuttaa hieman haasteita ja epätoivon hetkiä.
Kuvan lähettänyt: millamiisa
Mahtava pitsi! minustakin näyttää ihan kuin olisit kietaissut kakun ympärille oikeaa pitsiä. Täytyy itsekin kokeilla, jos onnistuisi. Se tekee kakusta niin juhlavan. Ja söpöt perhoset. 🙂
Pitsi näyttää tosi aidolta ja ”kankaiselta”!
Kiitos Kinuskikissa! En tietenkään pahastu. Kiva, jos joku muukin uskaltautuu kokeilemaan. Pitsin teko oli oikeastaan tosi helppoa ja kivaa. Vaivaan nähden todella näyttävä tekniikka. 🙂
Todella kaunis! Toivottavasti et pahastu, että liitän tämän toukokuussa julkaistun pitsikakun reseptiin. Mielestäni kakkusi tarjoaa hyvää inspiraatiota kaikille pitsikakkuja suunnitteleville.
Erikokoisten kakkujen riittävyys
Vinkkejä erityisruokavalioihin
Chocolate Chip Cookies
5668 tähteä
Maailman paras mutakakku
2833 tähteä
Mokkapalat
2571 tähteä
Brookies
1831 tähteä
Britakakku
1535 tähteä
Tosi upea! Perhoset kruunaa kaiken 🙂 Ja kuten muutkin jo mainitsi, pitsi todella näyttää aidolta!