28.10.2014
Loppusyksyn harmautta piristämään tarvitaan hyväntuulinen leivonta-aihe ja mikä sen osuvampi kuin rakastetut satuhahmot Muumi-tarinoista. Tämä teema puhuttelee niin aikuisia kuin lapsia, poikia ja tyttöjä. Muumit ovat leimanneet tätä syksyä omassakin keittiössäni ja tempauksen kautta pääsemme näkemään toinen toistemme luomuksia.
Voit osallistua tempaukseen julkaisemalla reseptin omassa leipomossasi (kategoria ”Muumi-tempaus”) tai lisäämällä kuvan galleriaan (albumi ”Muumit”). Tässä vielä tarkemmat ohjeet:
Kolmelle mahtavimmalle reseptille tai kuvalle on luvassa Iloleipurin tuotepaketti, joka sisältää irtopohjavuoan, kaksi nuolijaa sekä Muumi-koristesabluunan.
*Vinks* Eikö sinulla ole vielä leipomoa? Tutustu ohjeeseen, joka neuvoo oman leipomon perustamisessa!
Odotan innoissani, mitä kaikkea tullaankaan näkemään! 🙂
Hauskoja leivontahetkiä toivottaa
Kinuskikissa
Erikokoisten kakkujen riittävyys
Vinkkejä erityisruokavalioihin
Chocolate Chip Cookies
5668 tähteä
Maailman paras mutakakku
2833 tähteä
Mokkapalat
2571 tähteä
Brookies
1831 tähteä
Britakakku
1535 tähteä
Muumit kyllä on vaan vuodesta toiseen tai ikään kahtomatta aina vaan yhtä hyvä aihe, ihan mihin tahansa näpertelyyn 🙂