
Kirjani ”Kinuskikissa leipoo – Tervetuloa juhliin!” ilmestyminen viivästyy alkuperäisestä aikataulusta, mutta odotellessa on hyvä hetki fiilistellä tulevaa. Kirjan syntyvaiheista on tulossa pari videonpätkää ja esimakua tulevasta saa oheisen linkin kautta avattavasta muutamista aukeamista koostuvasta maistiaisesta.
Kinuskikissa leipoo -kirjan lukunäyte
Käykäähän vilkaisemassa!
Kinuskikissa






Tämä kakku oli kyllä hyvää.
Lokakuun puolessa välissä tein kakkua, silloin ei kaikki mennyt joten pakastin neljäsosan kakkua ja tänään (Marraskuun lopulla) sit herkuteltiin sulatetulla kakulla ja edelleen maistui tosi hyvälle. Suosittelen testaamaan
Tuo kuvan kakku on aivan ihana! Haluaisin sitä päästä niin palavasti kokeilemaan! Hienon näköinen kirja ja aion ehdottomasti hankkia sen lähitulevaisuudessa! ^^
Ja toki edellinen viesti meni väärän osioon
Tein itse aiemmin kakun minttujäätelöstä. Meni aika nopeasti. Yhdistelin toisella kertaa toffee- ja jotain nougat-jäätelöä. Toinen kerros siis toista ja toinen toista.
Nyt tämän ohjeen innoittamana tein tuon riisisuklaa-pohjan, päälle mansikkajäätelö, väliin sulaa suklaata (en tiedä miten sille käy
ja lopuksi kerros suklaajäätelöä. Koristeeksi laitoin mansikoita ja suklaasydämiä.
Kaikki jäätelökakut on menneet tosi nopeasti yleensä ja varsinkin minttu toimi minusta oikein hyvin suklaapohjan kanssa.
Hienoa! Hyvää kannattaa odottaa. Kirja ilmestyy sopivasti kevään juhlien kynnyksellä. Ihana juttu, tilaan kirjan itselleni ja lisäksi lahjaksi. Jäädäänpä odottelemaan tarkempia ohjeita. Onnea sinulle vielä kerran tästä saavutuksesta!
NUPPUSKA ja muut KIRJAA ODOTTAVAT:
Kinuskikissalta tulee sivustolle käsittääkseni ihan lähiaikoina tiedote kirjan ilmestymisestä. Kantsii käydä vilkaisemassa Etusivua (Kinuskikissan tervehdys) tai näitä kirjasivuja, niistä saa informaatiota, ja ohjeita, miten tilaamisessa toimitaan. Vaikka pienikin hetki on odottavalle usein pitkä, niin enää ei voi kestää kauan, ennustan.
Oi en kyllä malta odottaa että tämä kirjasi ilmestyy!!! pakko hankkia heti
Hei! Liityin juuri jäseneksi.On ollut tarkoitus jo aikoja sitten mutta nyt sen vasta sain aikaiseksi.Sinulla on kyllä mitä loistavimmat sivut ja ohjeet ja kaikkee!!! Me like it♥ Miten tuon kirjan laita on,saako sitä tilattua vielä ja miten toimitaan? Olen koukussa sinun sivustoosi:)
Oi kun tuossa lukunäytteessä oli ihana värimaailma, kuten varmasti sitten koko kirjassa. Täälläkin innolla odotellaan että saa kirjan käsiinsä. Kinuskikissa blogin löytäminen oli aikanaan oman leivontainnostukseni todellinen alku, täällä kun on niin paljon kaikkea välillä haastavaakin kokeiltavaa, aina ei jaksa perus pullataikinaa
Ihana kirja! Hyvä perusoppikirja leivontaan. Kiitos siitä Kinuskikissalle! Kirja kuuluu hankintalistalleni ja kovasti kuulostelen palstalta koska saa tilata!
Aivan pakko saada tämä kirja! Mieheni onneksi sanoi että olisi hyvä syntymäpäivälahja…
Tietenkin nimikirjoituksella! Onnittelut kirjasta, toivottavasti pääsemme me lukijatkin nauttimaan tästä pian.
Onko mitään tietoa aikataulusta? Itsellä nimipäivä 30.4 niin ajattelin itselleni ”nimpparilahjaksi” nimmarilla varustettuna, vaikka saisikin vähän myöhässä…
Tämä kirja on kyllä aivan upea
Sen ohjeilla on jo ehditty juhlistaa yhtä sun toista, mm. minun ja mr. vanillacherryn vuosipäivää viimeviikolla! Ja vapuksikin on sen sivuilta jo tilauksessa yhtä ja toista perheelle ja tuttaville, kun vain ehdin tehdä kaiken!
Upean näköinen kirja ja vesi kielellä sitä jo selailin! Tahtoisin varata omani nimikirjoituksella tyttärelleni Elinalle joka täyttää muhkeat 15 vuotta 19.4. Hän on innokas leipuri ja jaksaa vääntää koristeita paljon äitiä sitkeämmin, joten kirjasta on varmasti iloa
.
Ihana kirja! Haluan varata yhden nimmarilla varustettuna. Aion antaa sen synttärilahjaksi ystävälle. Juhlat ovat jo tänään, mutta tämä on niin upee lahja, että päivänsankari varmaan jaksaa odottaa
)
Aivan ihanalta näyttää, en malta odottaa kokonaisuutta. Pitää kyllä meikäläisenkin hankkia!!=)
Oi, en malta odottaa!!
Tämän tilaan kyllä ehdottomasti!
Ja ihana tuo kakku!! Tuo sopisi hyvin vaikka vappu kakuksi, värien puolesta
Tämä kirja on ehdottomasti hankittava.
Hei Kinuskikissa. Toivottavasti varaat kirjoja tarpeeksi. Kerrankin loisto lahjaidea. Yläkerran naapurin lisäksi aion lahjoittaa useammalle tuttavapiirissä. Taka-ajatuksena toive päästä edelleenkin heidän kakkujaan maistelemaan. Oma peukaloni kun ei ole ainakaan kokonaan jauhojen peitossa, pikemminkin se vihertää.
Siis ainakin viisi kirjaa minulle (ehkä enemmänkin) ja signeeraus mukaan, sillähän minä nuo rouvat hurmaan. Kiitos!
Niin, minäkin odotan kirjan ilmestymistä. Milloin jo voi tilata Kinuskikissalta kirjan signeerattuna?
Oi voi, tämä kirja on kyllä pakko saada omaankin hyllyyn! Näyttää todella kauniille, harmoniselle, selkeälle ja ennen kaikkea sisältörikkaalle & inspiroivalle teokselle
En malta oottaa et kirja tulee myyntiin!
Ihanan inspiroiva blogi, sul on ihan parhaita reseptäjä ja oon oppinu täältä vaikka mitä niksejä. Tulee hirvee himo leipoa aina ku vierailee täällä… Kiitos siitä
UPEAA ! ( : mä niiiiiiiiiiiin ostan ton kirjan !
Niin herkullisen ihanan näköinen maistiainen. Odottelen innolla ilmestymistä. Ja jos vielä saisi nimikirjoituksella, olisin todellakin ikionnellinen
Herkkuheppu, olen bongannut noita pieniä vaahtokarkkeja ainakin Prismassa ja Citymarketissa. Ensin niitä oli niillä ”amerikka-hyllyillä”, mutta nyt niitä näkyy ainakin Prismassa olevan sijoitettuna myös leivontatarvikehyllyille. Täytyy itsekin niitä hakea viimeistään vappuna hedelmäpehmo -kakkua varten
SYÖTÄVÄN SULOINEN KIRJA! Tämä on ehdottomasti hankittava. Jo ulosanti vakuuttaa!
Tämä maistiainen kirjasta vain vahvisti, että teoksesta tulee raamattuni! Mielettömän kauniin näköinen kirja, ja uskallan luottaa siihen että sisältö on täynnä mitä ihanempia ohjeita! Pakko saada singeerauksella.
Ei voi kuin nöyrästi kiittää, että joku tuo tällaisiä värejä ja makuja elämäämme.
Onnea paljon tulevan kirjan julkaisun johdosta!
Mikä kirja, syötävän ihana jo pelkän näytteen perusteella. Loistavaa, että on jotain mitä odottaa! Vesi kielellä….
Onnea! Tosi hieno kirja ♥
Todella hienolta näyttää! Olen jo pitkään miettinyt, että mistä tuollaisia pieniä ja söpöjä vaahtokarkkeja oikein saa ostettua?
Tätä odotellaan. Ihana kirja!
Aivan mahtava kirja tulossa. Kovasti jo odotan:)
On kyllä aivan mahtava ohje tuo hedelmäpehmo..! Sulla on valtavasti luovuutta, varmaan enemmän kuin monella ’ammattilaisella’! Kirja vaikuttaa syötävän herkulliselta, on pakko lukea se sitten kun sitä saa..! Sun ohjeissa on tosiaan se niin hyvä, että ne ovat niin yksinkertaisen havainnollisia. Mitään työvaihetta ei ohiteta ’itsestäänselvänä’ osattavana, vaan kaikki neuvotaan. Aloittelijalle tämä on tosi hyvä juttu, ja kokeneemmallekaan ei tee pahaa taitojen verestäminen ohjeiden avulla. Mieluummin liikaa ohjeita kuin liian vähän!
kirja vaikuttaa upealta ! ihanat kuvitukset ja ohjeet ja taitto ! pakko hankkia heti kun ilmestyy, ihan jo vain sen takia että tämä blogi on ollut jo monta vuotta ensimmäinen paikka jonne tulen etsimään leivontainspiraatiota ja vastauksia kysymyksiini !
Kyllä näyttää lupaavalta ja malttamattomana odotan kirjan ilmestymistä
Kertakaikkiaan WAU!
Voi että, ihanalta vaikuttaa! Tyylikäs ja viimeistelty ulkoasu, houkuttelee varmasti yhden jos toisenkin lukijan käärimään hihansa. Erityisesti tuollaista ”valitse mieleisesi pohja, täyte, ja kuorrute” -tyyppistä ohjetta on varmasti kokemattomankin leipojan helppo lähestyä.
Todella upealle näyttää! Mitäs luulet, ehtiiköhän kirja ilmestyä äitienpäiväksi?
Olisi toiveena tilata kirja sinun kauttasi omalle äidilleni lahjaksi.
Näyttää ihanalle!
Selailen paljon keitto- ja leivontakirjoja stressin poistoon (kun en leivo,kokkaa tai juokse) ja tämä näyttää kyllä niin lupaavalle että jaksaa selata MOOONTA kerta läpi!